O Komisji Interpretacji i Rewizji Tekstów Prawnych oraz Doktryny Wiary

Komisja Interpretacji i Rewizji Tekstów Prawnych oraz Doktryny Wiary należy do drugiej z kolei, po Trybunale Penitencjarnym, Ekspozytury Trybunału Kościoła, Sądu Najwyższego Narodowego Kościoła Katolickiego, bezpośrednio podlega Zwierzchnikowi Kościoła i pełni rolę wspierającą, doradczą a w niektórych nawet przypadkach rozstrzygającą w sprawach interpretacji Prawa Kościoła, jego zasad i celów w świetle Prawd Wiary i Tradycji Kościoła.

Analizuje i ocenia treści aktów prawnych i preskrypcji. Weryfikuje orzeczenia sądów niższych instancji. Prowadzi nadzór edytorski dokumentów kościoła oraz jest organem nadającym nihil obstat dla tekstów, obrzędów i publikacji teologicznych wydawanych przez Narodowy Kościół Katolicki. Komisja na zlecenie Zwierzchnika opiniuje akty prawne i czuwa nad ich zgodność z obowiązującym Prawem Kościoła, wydaje reskrypty i komentarze. Redaguje „Akta Prawne” Narodowego Kościoła Katolickiego i prowadzi działalność naukową i badawczą. Opracowuje analizy norm prawnych w świetle wiary i moralności człowieka oraz teologii Prawa Kościelnego.