Dla Ciebie

Znajdź swoje miejsce w Kościele!

Często, przekraczając próg kościoła, szukasz swojego ulubionego miejsca, gdzie usiądziesz. Jednak po wyjściu, możesz czuć pewien niedosyt, myśląc, że zrobiłbyś coś inaczej, coś zmienił. Dlatego teraz zapraszamy Cię do większego zaangażowania. Może niepotrzebna jest rewolucja, wystarczy znaleźć swoje miejsce, swoją wspólnotę.

Narodowy Kościół Katolicki powstał nie jako wyraz sprzeciwu wobec papieża, ale jako alternatywna droga wiary, również prowadząca do Trójjedynego Boga.

W duchu starokatolickiej tradycji nasza wspólnota jest głęboko zakorzeniona w nauczaniu i przykładzie życia Jezusa Chrystusa. Nasze podejście do wiary wykracza poza zachowanie starych zwyczajów, łącząc historyczną mądrość z nowoczesnym zrozumieniem duchowości.

Centralnym punktem naszego życia religijnego jest relacja z Chrystusem, która inspiruje nas do osobistego rozwoju duchowego i etycznego. Wierzymy, że każda interakcja z Jego słowami i działaniami prowadzi nas do głębszego zrozumienia naszych wartości i zasad.

Jako wspólnota starokatolicka, staramy się łączyć tradycję z nowoczesnością, szanując nasze dziedzictwo, jednocześnie otwierając się na różnorodność współczesnego świata. Dążymy do bycia kościołem, który jest otwarty i przyjazny dla wszystkich, niezależnie od ich przeszłości czy doświadczeń życiowych.

Aktywnie angażujemy się w działalność społeczną i charytatywną, wierząc, że nasza wiara powinna być widoczna w naszych czynach. Dążymy do budowania świata bardziej sprawiedliwego i pełnego miłości, gdzie Ewangelia staje się żywym przewodnikiem w naszym codziennym życiu.

Jesteśmy legalnie działającym Narodowym Kościołem Katolickim, zarejestrowanym w Rejestrze Kościołów i innych związków wyznaniowych prowadzonym przez MSWiA, dział A, pozycja nr. 189.

Nie szukaj dalej. Najpierw znajdź swoje miejsce, swój Kościół.

Kościół to nasza wspólna sprawa.

DO POBRANIA

Formularz rodzinny