Poszukiwani

„Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z Jego wolą” Flp 2,13

POSZUKIWANI – SZUKAJĄCY

Wysyłamy pilną prośbę do kapłanów, którzy odeszli z ważnych powodów od pełnej posługi.

Szukamy Ciebie – jesteśmy przy ołtarzu, przy którym jest miejsce dla Ciebie – Ty nadal jesteś kapłanem.

Poszukujemy kapłanów, którzy pragną wspólnoty, modlitwy oraz sprawowania ważnie codziennej eucharystii, chociaż możecie robić dużo więcej – wszystko zależy od Waszych chęci i możliwości.

Każdy z nas może przyłączyć się do tej niezwykłej „akcji” i pomóc w odnalezieniu tych, kapłanów, którzy są dzisiaj gdzieś, obok, którzy może już zaprzestali poszukiwać możliwości powrotu do Chrystusowego ołtarza!

Dlatego… szukamy każdego kapłana i każdej osoby, która zechce nam pomóc.

Może znacie księdza, który „odszedł” ale nadal szuka swojego miejsca? Lub pełnego zapału i nadziei Misjonarza, który chętnie włączy się do pracy po za granicami naszej Ojczyzny w celu utworzenia Misji Kościoła?

Jesteśmy dla Was! Jesteśmy dla Ciebie!

Więcej informacji na temat Narodowego Kościoła Katolickiego przeczytacie, np. na naszej stronie pod adresem moj-kosciol.pl

CO MOŻECIE ZROBIĆ?

Księży zainteresowanych posługą prosimy o kontakt mailowy: kancelaria@moj-kosciol.pl lub inkardynacja@moj-kosciol.pl

Naszych Czytelników prosimy o udostępnianie tego postu oraz aktywne, pełne troski i zrozumienia zaangażowanie się do tej misji specjalnej w poszukiwaniu kapłanów!

Celem tej akcji specjalnej jest modlitwa za kapłanów jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła.

Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji kapłanów, którzy szukają swojego miejsca przy ołtarzu.

O NAS

Kościół powstał nie jako znak sprzeciwu wobec papieża, ale jako alternatywa jeszcze jednej drogi wiary, także prowadzącej do Trójjedynego Boga. Jesteśmy Kościołem w nurcie starokatolickim – narodowym zapatrzeni w Osobę Jezusa.

Narodowy Kościół Katolicki jest Kościołem działającym legalnie, 12 marca 2021 roku decyzją MSWiA Narodowy Kościół Katolicki został wpisany do Rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych pod pozycją w rejestrze nr. 189 pod nazwą Narodowy Katolicki Kościół.

Nosimy w sobie pragnienie pomocy w dwóch obszarach. Po pierwsze, chcemy budować odpowiedzialny i świadomy swej roli Kościół, który chce dzielić się bogactwem i doświadczeniem wiary z tymi którzy z różnych powodów poszukują swojej drogi (powrotu) do Boga. Chcemy wspólnie modlić się w intencji kapłanów, którzy poszukują swojego miejsca. Po drugie, chcemy inspirować, zapraszać do refleksji, proponować sposoby powrotu do ołtarza, a wszystko to po to, aby każdy kapłan z zapałem i radością spełniał swoje powołanie. Dzieło to wyrasta z modlitwy i spotkań z kapłanami, którzy żyjąc w tym świecie, winni przewodzić w budowaniu królestwa „nie z tego świata” …

Dołącz do nas!

+ Robert NCC