Nabożeństwo Słowa

Zapraszamy do głębokiego doświadczenia Nabożeństwa Słowa!

To wyjątkowe miejsce, gdzie każdy tekst biblijny z wybranych uroczystości kościelnych staje się przewodnikiem do głębszego zrozumienia wiary i życia duchowego. Oferujemy Ci możliwość nie tylko czytania, ale także słuchania Słowa, co pozwala na pełniejsze przeżycie jego treści.

Nasze refleksje są ściśle powiązane z kalendarzem kościelnym, czerpiąc inspiracje ze świąt oraz ważnych uroczystości. To sprawia, że każde nabożeństwo jest odpowiednio dostosowane do aktualnych okoliczności liturgicznych. Staramy się systematycznie podejść do każdego tematu, aby zapewnić Ci spójne i gruntowne zrozumienie przekazów zawartych w Ewangelii.

Dołącz do nas i pozwól sobie na moment zastanowienia, uczenia się oraz duchowego wzrostu. Nasze Nabożeństwo Słowa to przestrzeń dla ducha, gdzie możesz czerpać inspiracje i odnajdywać odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Zachęcamy do regularnych odwiedzin i aktywnego uczestnictwa w tej niezwykłej podróży duchowej.

⇓ WIĘCEJ ⇓

3 MAJA, PIĄTEK

V Tydzień Wielkanocny

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny

Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w Liturgii Słowa z okazji Uroczystości Najświętszej Maryi Panny, która odbędzie się 3 maja. Liturgii będzie przewodniczyć Zwierzchnik NKK, a wydarzenie to będzie wyjątkową okazją do pogłębienia naszej wiary i więzi ze Świętą Maryją, Matką Chrystusa.

Ta uroczystość to doskonały czas, by zastanowić się nad rolą Maryi w historii zbawienia oraz jej obecnością w życiu każdego chrześcijanina. Niech ten dzień stanie się dla nas wszystkich momentem refleksji i modlitwy, w którym przez słowo Boże zbliżymy się do Maryi jako naszego wzoru wiary i oddania.

Dołącz do nas, aby razem celebrować tę wyjątkową uroczystość, odnaleźć duchowe wsparcie i inspirację w Maryi, która zawsze prowadzi nas do Jezusa. Niech ten wspólny czas wzmocni naszą wspólnotę i umocni nasze dążenie do świętości, naśladując cnoty Maryi, pełne miłości i zaufania do Boga.

1 MAJA, ŚRODA

V Tydzień Wielkanocny

Uroczystość św. Józefa, rzemieślnika patrona Narodowego Kościoła Katolickiego

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Liturgii Słowa, 1 maja, w dniu, kiedy Narodowy Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Świętego Józefa, Patrona Kościoła. Pod przewodnictwem Zwierzchnika Kościoła, skupiamy się na refleksji nad miłością ojcowską i wyzwaniach, które stoją przed współczesnymi rodzicami, w tym na korzystaniu z metody in vitro.

Święty Józef, patron ojców i opiekunów, pokazuje nam wartość wierności, odpowiedzialności i troski. W trakcie naszego spotkania postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak jego życie może nas zainspirować do podejmowania odpowiedzialnych decyzji życiowych. Szczególną uwagę poświęcimy metodzie in vitro jako możliwości, którą nauka oferuje parom borykającym się z problemami płodności. Kościół zachęca do roztropnego korzystania z tej metody, traktując ją jako cud nowego życia, który Bóg pozwala nam doświadczyć. Istotne jest, aby każde działanie było podejmowane z nadzieją i szacunkiem dla życia, które się dzięki temu rodzi.

To spotkanie będzie również czasem wspólnej modlitwy i wzajemnego wsparcia, gdzie każdy uczestnik może znaleźć duchowe umocnienie. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, by razem odnaleźć w życiu Świętego Józefa inspirację do pełnienia swoich życiowych ról zgodnie z chrześcijańskimi wartościami.

Dołączcie do nas, aby razem doświadczyć, jak nauka i wiara mogą wspólnie działać na rzecz spełniania marzeń o rodzicielstwie. Serdecznie zapraszamy!

25 KWIETNIA, CZWARTEK

IV Tydzień Wielkanocny

Święto św. Marka, ewangelisty

Zapraszamy serdecznie na liturgię Słowa z okazji święta św. Marka Ewangelisty, której przewodniczył Zwierzchnik Kościoła. Spotkajmy się, aby wspólnie zanurzyć się w głębokie przesłanie, które św. Marek przekazał nam poprzez swoje Ewangelie. To wyjątkowa okazja, aby w uroczystej atmosferze zbliżyć się do Słowa Bożego i umocnić naszą wiarę. Niech ten czas stanie się dla nas wszystkich źródłem duchowego wzrostu i inspiracji, pozwalając odkrywać na nowo bogactwo przekazu zawartego w pismach świętego Marka. Dołączcie do nas, aby razem celebrować to święto i czerpać z niego siłę na każdy dzień. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji nad Słowem, które żyje i działa w każdym z nas.

Dołącz do nas. Serdecznie zapraszamy!

23 KWIETNIA, WTOREK

IV Tydzień Wielkanocny

Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika

Zapraszamy do udziału w Liturgii Słowa, którą poprowadził Ordynariusz Biskupstwa św. Wojciecha z okazji Uroczystości Świętego Wojciecha, Biskupa i Męczennika. To szczególna okazja do wspólnego przeżywania i celebrowania dziedzictwa jednego z najważniejszych patronów naszej ojczyzny. Święty Wojciech, jako biskup i męczennik, jest symbolem odwagi i głębokiej wiary, które niezmiennie inspirują nas do bycia lepszymi chrześcijanami.

Niech to zgromadzenie wokół słowa Bożego stanie się dla nas wszystkich czasem odnowy duchowej i umocnienia wspólnotowego. Dołącz do nas, aby razem oddać hołd Świętemu Wojciechowi i czerpać z jego życia przykłady wierności i męstwa, które mogą być drogowskazem w naszym codziennym życiu.

Dołącz do nas. Serdecznie zapraszamy!