RODO

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Narodowy Kościół Katolicki wyznaczy w Inspektora Ochrony Danych.

Ochrona danych osobowych w Kościele

Informacje i dokumenty dotyczące ochrony danych osobowych w Kościele

Narodowy Kościół Katolicki, wszystkie jego Agendy respektują prawo do prywatności wiernych Kościoła i innych osób, których dane osobowe są przez nich przetwarzane.

Przetwarzanie danych osobowych w Kościele i jego jednostkach organizacyjnych odbywa się zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawnymi i z uwzględnieniem zasad autonomii oraz niezależności gwarantowanych przez Konstytucję RP.

Zasady przetwarzanie danych osobowych w związanych z pełnionymi funkcjami statutowymi Kościoła określa Regulamin Ochrony Danych Osobowych w Narodowym Kościele Katolickim, uchwalony przez Radę Synodalną w dniu 23 kwietnia 2018 r. Regulamin ten dostosowuje zasady ochrony danych osobowych w Kościele do wymogów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych.

Regulamin Ochrony Danych Osobowych w Narodowym Kościele Katolickim obowiązuje od dnia 21 maja 2018 r. z wyjątkiem przepisów § 22-23, które weszły w życie w dniu 23 kwietnia 2018 r.

Prawa osób, których dane są przetwarzane reguluje rozdział III Regulaminu.

Przestrzeganie ochrony danych osobowych w Narodowym Kościele Katolickim podlega nadzorowi odrębnego i niezależnego organu nadzorczego o nazwie Komisja Ochrony Danych Osobowych (KODO).

Każda osoba, której dane dotyczą, ma prawo zwrócić się do KODO, jeżeli sądzi, że przetwarzanie danych osobowych jej dotyczących przez Kościół lub jego jednostki organizacyjne, narusza przepisy o ochronie danych osobowych.

Skład KODO, jej kompetencje i tryb postępowania przed nią reguluje rozdział V i VII Regulaminu.

Skargi do KODO można składać:

1) elektronicznie na adres:

 kiodo@moj-kosciol.pl

2) pisemnie na adres:

Komisja Ochrony Danych Osobowych

w Narodowym Kościele Katolickim


SKŁAD KODO:

– Przewodniczący Komisji; email:

– Sekretarz Komisji; email:


Regulamin ochrony danych osobowych w Narodowym Kościele Katolickim

Formularz oświadczenia zgody na przetwarzanie danych osobowych

Informacja dla osoby o przetwarzaniu jej danych osobowych

Informacja o uprawnieniach osoby, której dane są przetwarzane

Słownik pojęć


Wszelkie pytania dotyczące przetwarzania i przestrzegania ochrony danych osobowych w Narodowym Kościele Katolickim prosimy kierować na adres poczty elektronicznej: kiodo@moj-kosciol.pl

Członkowie komisji skontaktują się z Państwem w dniach roboczych w ciągu doby.

Prosimy o cierpliwość.