AKTA PRAWNE

NARODOWEGO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO

Komisja Interpretacji i Rewizji Tekstów Prawnych oraz Doktryny Wiary redaguje „Akta Prawne” Narodowego Kościoła Katolickiego. Komisja ta stanowi drugą co do ważności jednostkę organizacyjną w strukturze Trybunału Kościoła, po Trybunale Penitencjarnym. Należy do Ekspozytury Trybunału Kościoła Narodowego Kościoła Katolickiego, i bezpośrednio podlega Zwierzchnikowi Kościoła.

Główne zadania Komisji obejmują funkcje wspierające, doradcze oraz, w niektórych przypadkach, rozstrzygające w sprawach interpretacji Prawa Kościoła. Jej działalność polega na analizie i interpretacji przepisów prawa kościelnego, w kontekście zasad oraz celów Kościoła, przy jednoczesnym uwzględnieniu Prawd Wiary i Tradycji Kościoła.

„Akta Prawne” są efektem pracy Komisji, stanowiąc zespół dokumentów kodyfikujących, interpretujących oraz wyjaśniających obowiązujące prawo Narodowego Kościoła Katolickiego. Publikacja ta ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania Kościoła, zapewniając jednolitą interpretację przepisów oraz wspomagając rozstrzyganie sporów prawnych. Dzięki „Aktom Prawnym” członkowie Kościoła oraz osoby zaangażowane w jego działalność mogą dokładniej rozumieć i przestrzegać norm, oraz regulacji kościelnych, zgodnie z jego Tradycją i Wiarą.

Akta Prawne