Tam gdzie wiara mówi cicho

W codziennym zgiełku życia, wśród natłoku informacji, często trudno jest usłyszeć ten delikatny, cichy głos naszej wiary. Jest on jednak obecny, prowadzi i inspiruje nas, nawet w tych momentach, gdy wydaje się być najbardziej oddalony.

Narodowy Kościół Katolicki, w swej mądrości i duchowej konsekwencji, zawsze utrzymywał neutralność wobec polityki. To jednak nie oznacza, że zachęca do bierności wobec ważnych dla naszego społeczeństwa spraw. Wręcz przeciwnie. Choć Kościół nie angażuje się w bieżące spory polityczne i nie popiera konkretnej partii czy kandydata, podkreśla nasz obowiązek jako chrześcijan i patriotów, by aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym.

Jezus mówił: „Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga” (Mt 22, 21). Te słowa nie są jedynie teologicznym stwierdzeniem o oddzielaniu sfery ducha od rzeczywistości ziemskiej. To również zachęta do aktywnego i świadomego uczestnictwa w procesach społecznych. Wybory to jeden z tych momentów, kiedy jako obywatele mamy realny wpływ na kierunek, w którym podąża nasz kraj.

Tam, gdzie wiara mówi cicho, przypomina nam o naszym patriotycznym obowiązku. Wybory to nie tylko prawo, ale i obowiązek każdego z nas. To sposób, by nasze chrześcijańskie wartości miały odzwierciedlenie w życiu publicznym, by nasza wizja świata była reprezentowana i była częścią kształtowania przyszłości.

Zachęcam więc wszystkich, by nie pozostawali bierni. Nasza wiara, choć mówi cicho, mówi jasno o odpowiedzialności za wspólnotę i kraj, w którym żyjemy, który jest nasza Ojczyzną. Wykorzystajmy nasze prawo do głosu i pokażmy, że chrześcijańska odpowiedzialność i patriotyzm idą ręka w rękę.

Na zakończenie pragnę serdecznie zaprosić wszystkich do spotkania przy urnie wyborczej już w najbliższą niedzielę, 15 X 2023 roku. Wspólnie pokażmy, że nasza wiara i nasze wartości mają realny wpływ na kształt naszego społeczeństwa. Do zobaczenia!

+ Robert NCC

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.