Prawo Kościoła o sakramencie namaszczenia chorych

Duszpasterze i bliscy chorego powinni troszczyć się, by chorzy byli umacniani tym sakramentem w odpowiednim czasie.

Namaszczenia chorych można udzielić wiernemu, który znajdzie się w niebezpieczeństwie śmierci na skutek choroby lub starości.

Sakrament ten wolno powtórzyć jeśli chory po wyzdrowieniu znowu ciężko zachoruje lub jeśli w czasie trwania tej samej choroby niebezpieczeństwo stanie się poważniejsze.

W naszym Kościele sakramentu namaszczenia chorych udzielamy podczas odwiedzin chorych i starszych parafian. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerem telefonu: +49 1628950783 (obecnie w regionie Hanoweru, Bochum oraz Frankfurtu n/Menem).

W ciężkiej chorobie i niebezpieczeństwie śmierci sakramentu namaszczenia chorych udzielamy niezwłocznie.

Do godnego udziału w sakramencie chorych prosimy przygotować stół z białym obrusem, krzyż oraz zapaloną świecę.

ORNAMENT-4-large