Bezpłatna pomoc psychologiczna

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla osób z Ukrainy 

 

Szanowni Państwo,

24 lutego 2022 roku, świat stanął w obliczu wojny w Ukrainie, która niesie za sobą ogrom cierpienia w tym również te dotyczące zdrowia psychicznego.

Szacuje się, że w ciągu kilku dni trwającej okrutnej wojny, do Polski napłynęło już ponad 400 tys. uchodźców, a kolejne osoby zmierzają w kierunku naszego kraju.

W Polsce i na świecie ruszyły zbiórki, których celem jest pomoc ukraińskim uchodźcom. Tysiące osób prywatnych, organizacji, instytucji, fundacji, przedsiębiorstw, firm zaangażowało się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Trwają zbiórki odzieży, leków, żywności, niezbędnych artykułów higienicznych i przedmiotów, które mają pomóc uchodźcom, w tym trudnym dla nich czasie. Niezbędna jest również profesjonalna pomoc psychologiczna.

Narodowy Kościół Katolicki w odpowiedzialności i trosce przyłącza się do wspierania wszelkich inicjatyw, kierowanych do setek tysięcy Ukrainek i Ukraińców, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny.

Poprzez profesjonalną pomoc psychologiczną, dołączamy do instytucji, fundacji i przedsiębiorstw, które niosą bezpłatną pomoc, poprzez wsparcie psychologiczne dla emigrantek i emigrantów oraz wszystkich znajdujących się w kryzysie zdrowia psychicznego. Nasza pomoc jest udzielana zarówno osobiście (na terenie Wrocławia), jak i online lub telefonicznie.

Obywatele Ukrainy mogą u nas uzyskać bezpłatne wsparcie psychologiczne w języku polskim lub angielskim.
Psycholog dyżuruje we wtorki i w czwartki od godz. 10 do 13 pod numerem telefonu: +48 791352698.

Kancelaria Rady Synodalnej