Armarium Clerici – przestrzeń miłosierdzia i wsparcia dla duchownych

Armarium Clerici to nowa inicjatywa stworzona przez Narodowy Kościół Katolicki, mająca na celu połączenie troski o duchowe zasoby z konkretnymi działaniami na rzecz wspólnoty oraz osób potrzebujących. Projekt ten zapewni duchownym miejsce, w którym będą mogli przekazywać, sprzedawać lub wymieniać przedmioty związane z ich kapłańską posługą. Armarium Clerici umożliwi również wspieranie dzieł miłosierdzia i reagowanie na pilne potrzeby społeczne.

Dlaczego Armarium Clerici?

W trakcie lat kapłańskiej posługi każdy duchowny gromadzi przedmioty, które, choć mogą już nie być używane, wciąż mają dużą wartość – zarówno materialną, jak i duchową. Szaty liturgiczne, alby, stuły, ornaty i inne akcesoria liturgiczne, choć często odłożone na półki, mogą nadal pełnić ważną funkcję. Armarium Clerici to odpowiedź na to wyzwanie – umożliwi duchownym przekazywanie tych cennych przedmiotów innym oraz organizowanie wsparcia dla osób potrzebujących.

Jak będzie działać Armarium Clerici?

Armarium Clerici funkcjonować będzie jako platforma, na której duchowni będą mogli sprzedawać, przekazywać lub wymieniać przedmioty oraz dokonywać zakupów. Istnieć będą trzy główne formy zaangażowania:

1. Sprzedaż – Za pośrednictwem platformy duchowni będą mogli wystawiać na sprzedaż nieużywane przedmioty liturgiczne i kapłańskie, takie jak alby, stuły, ornaty czy inne akcesoria. Dzięki przystępnym cenom inni duchowni będą mogli nabywać te przedmioty, wspierając w ten sposób swoją posługę. Sprzedający będą mieli możliwość przekazania części zysków (np. 10%) na cele duszpasterskie i charytatywne realizowane przez Kościół.

2. DarowiznaArmarium Clerici umożliwi również bezpłatne przekazywanie przedmiotów tym, którzy najbardziej ich potrzebują. Każda darowizna będzie aktem miłosierdzia, który wzbogaci zarówno obdarowanego, jak i ofiarodawcę. „Radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor 9,7).

3. Sprzedaż charytatywna – Duchowni będą mogli przekazywać przedmioty na sprzedaż, z której cały dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Pierwsza sprzedaż na rzecz powodzian

Pierwsza sprzedaż w ramach Armarium Clerici będzie w całości przeznaczona na pomoc powodzianom, którzy ucierpieli w wyniku ostatnich klęsk żywiołowych. Zyski z tej sprzedaży zostaną przekazane na wsparcie osób, które straciły swój dobytek w wyniku powodzi. Osobiście przekażę na ten cel szaty liturgiczne, takie jak alby, stuły, ornaty oraz inne przedmioty, które towarzyszyły mi przez lata kapłańskiej posługi. Wierzę, że te przedmioty, które niegdyś wspierały moją posługę, teraz mogą pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Misja Armarium Clerici

Armarium Clerici ma na celu wspieranie duchownych w ich codziennej pracy, a także niesienie pomocy osobom dotkniętym trudnościami losu. Projekt ten stworzy okazję do uporządkowania zasobów duchownych, a jednocześnie będzie przestrzenią, w której każdy gest wsparcia stanie się częścią większej misji miłosierdzia.

Pragniemy, aby była to platforma, gdzie kapłani będą mogli wspierać się nawzajem i pomagać tym, którzy potrzebują naszej troski i miłości.

Dołącz do nas już dziś!

Zapraszamy wszystkich duchownych do zaangażowania się w projekt Armarium Clerici już teraz! Każdy z nas może przyczynić się do realizacji misji tej wyjątkowej inicjatywy – wystawiając na sprzedaż lub przekazując nieużywane przedmioty liturgiczne, możemy wspierać braci w kapłaństwie i pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Nie czekaj! Odwiedź stronę Armarium Clerici już dziś, aby dowiedzieć się więcej, zarejestrować się i włączyć w działania pełne miłosierdzia. Niech Armarium Clerici stanie się przestrzenią, w której nasze duchowe i materialne działania będą służyć wspólnemu dobru.