LOGO NKK KOLOR CZERWONY

Już wkrótce.

Twoje zakupy

Z radością informujemy, że w uroczystość Świętego Józefa, Patrona Narodowego Kościoła Katolickiego, który jest dla nas wzorem odpowiedzialności i opiekuńczości, nasz Zwierzchnik Narodowego Kościoła Katolickiego postanowił ustanowić nowe święto w kalendarzu liturgicznym:

1 maja będzie obchodzony jako dzień dedykowany rodzinom w sposób szczególny rodzinom adopcjyjnym – symbol naszego wsparcia dla idei przyjmowania dzieci do naszych rodzin i serc. Tego dnia będziemy wspólnie świętować i promować wartości związane z rodzicielstwem adopcyjnym, które odzwierciedlają nasze chrześcijańskie zobowiązanie do miłości i troski.

Niech ten dzień stanie się okazją do głębokiej refleksji nad wartościami, które są fundamentem naszej wiary i społeczności. Pragniemy, aby każde dziecko miało dom, w którym panuje miłość, bezpieczeństwo i zrozumienie.

W związku z tym wyjątkowym dniem, 1 maja zachęcamy do zgłębienia duchowego przesłania tego święta poprzez słowa naszego Biskupa. Jego przemówienie, pełne refleksji i inspiracji, zostało udostępnione na naszej stronie internetowej: https://moj-kosciol.pl/uroczystosc-sw-jozefa-rzemieslnika-patrona-narodowego-kosciola-katolickiego/

Zwierzchnik Kościoła dzieli się swoimi przemyśleniami na temat znaczenia Świętego Józefa w naszym życiu i w misji naszego Kościoła. Jego słowa stanowią źródło inspiracji i duchowego wsparcia w naszym codziennym dążeniu do naśladowania cnót Świętego Józefa, takich jak odpowiedzialność, ciężka praca i opiekuńczość. Biskup zwraca również uwagę na potrzebę refleksji nad miłością ojcowską oraz wyzwaniami, które stoją przed współczesnymi rodzicami, w tym na podejmowaniu decyzji związanych z metodami wspomaganego rozrodu, takimi jak in vitro. Podkreśla, jak ważne jest, aby każda decyzja była podejmowana z rozwagą i zgodnie z etyką chrześcijańską, mając na uwadze dobro zarówno rodziny, jak i przyszłego dziecka.