LOGO NKK KOLOR CZERWONY

1 MAJA, ŚRODA

V Tydzień Wielkanocny

Uroczystość św. Józefa, rzemieślnika patrona Narodowego Kościoła Katolickiego

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Liturgii Słowa, które odbędzie się 1 maja, w dniu, kiedy Narodowy Kościół Katolicki obchodzi uroczystość Świętego Józefa, Patrona Kościoła. Tego dnia, pod przewodnictwem Zwierzchnika Kościoła, będziemy mieli okazję zgłębiać tematykę miłości ojcowskiej oraz zastanowić się nad współczesnymi wyzwaniami, takimi jak in vitro.

Święty Józef, będąc patronem ojców i opiekunów, jest postacią, która w sposób wyjątkowy ukazuje wartości takie jak wierność, odpowiedzialność i troska. W trakcie liturgii Słowa będziemy się zastanawiać, jak jego przykład może inspirować nas dzisiaj, by podejmować świadome i etyczne decyzje w kontekście rodzicielstwa. Dyskusja na temat in vitro będzie prowadzona z szacunkiem i otwartością na różne perspektywy, zwracając uwagę na złożoność wyborów, przed którymi mogą stanąć współczesne rodziny.

To spotkanie będzie również czasem wspólnej modlitwy i wzajemnego wsparcia, gdzie każdy uczestnik może znaleźć duchowe umocnienie. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej uroczystości, by razem odnaleźć w życiu Świętego Józefa inspirację do pełnienia swoich życiowych ról zgodnie z chrześcijańskimi wartościami.

Dołącz do nas. Serdecznie zapraszamy!