LOGO NKK KOLOR CZERWONY

Już wkrótce.

Twoje zakupy

Zaproszenie

Z radością i oczekiwaniem dzielimy się z Wami najnowszym opracowaniem naszego Zwierzchnika Narodowego Kościoła Katolickiego, pt. „Komentarz do praktyki udzielania i należytego dokumentowania Sakramentu Święceń Kapłańskich”. Dokument ten, będący owocem przemyśleń i doświadczeń Kościoła, zwłaszcza w kontekście wyzwań inkardynacyjnych, służy lepszemu zrozumieniu i wdrażaniu sakramentu święceń w naszym Kościele.

Opracowanie przygotowane przez Zwierzchnika Kościoła ma na celu nie tylko zgłębienie dogmatycznych i kanonicznych aspektów sakramentu, ale również zapewnienie, że proces jego udzielania oraz dokumentowania jest realizowany z należytą pieczołowitością i zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi i proceduralnymi. Zawarte w nim wytyczne są odzwierciedleniem głębokiego szacunku dla tradycji kościelnej, a jednocześnie odpowiedzią na współczesne wyzwania i potrzeby wiernych.

Często zdarzało się, że w trakcie procesu inkardynacyjnego u kandydatów do prezbiterium brakowało pełnej dokumentacji święceń. To zmusiło nas do dogłębnego przemyślenia i zorganizowania naszego podejścia do tego sakramentu. „Komentarz…” jest odpowiedzią na te wyzwania, oferując wyraźne wytyczne teologiczne i proceduralne, które pomagają zachować ciągłość i świętość naszych obrzędów.

Zachęcamy wszystkich wiernych, duchownych, oraz osoby przygotowujące się do święceń, do zapoznania się z tym uniwersalnym dokumentem. Dostępny jest on na stronie internetowej Kościoła: „Komentarz do praktyki udzielania i należytego dokumentowania Sakramentu Święceń Kapłańskich. To lektura obowiązkowa dla tych, którzy pragną nie tylko zrozumieć, ale i odpowiedzialnie uczestniczyć w życiu i misji Kościoła.

Niech ten dokument będzie dla nas wszystkich źródłem wiedzy i inspiracji, umacniając nasze zaangażowanie w życie duchowe oraz służbę Kościołowi.

Z serdecznymi pozdrowieniami.