LOGO NKK KOLOR CZERWONY

Już wkrótce.

Twoje zakupy

W nawiązaniu do dekretu Zwierzchnika Narodowego Kościoła Katolickiego, datowanego na 4 maja 2024 roku, który kontynuuje i rozszerza przepisy zawarte we wcześniejszym dekrecie z 4 maja 2021 roku, wydanym w odpowiedzi na nieustające wyzwania związane z globalną pandemią COVID-19, pragniemy podkreślić znaczenie i wagę tej misji.

Dekret ten dotyczy udzielania absolucji in pectore, co stanowi odpowiedź Kościoła na krytyczne potrzeby duchowe osób znajdujących się w obliczu śmierci, bez możliwości sakramentalnego pojednania. W związku z tym zachęcamy wszystkich wiernych do aktywnego wspierania naszych kapłanów w realizacji tego niezwykle ważnego dzieła miłosierdzia.

Tradycja Liturgii Godzin, którą Kościół wiernie kontynuuje każdego dnia, jest wyrazem naszego głębokiego zobowiązania do modlitwy nieprzerwanej. To dzięki niej oddajemy cześć Bogu i prosimy o łaskę zbawienia dla świata.

Przypominając słowa Pana naszego Jezusa Chrystusa, który powiedział: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane” (J 20,22-23), chcemy zaznaczyć, jak istotna jest rola kapłana w procesie odpuszczania grzechów.

W związku z tym zwracamy się z apelem do wszystkich o aktywne wsparcie naszych kapłanów, którzy każdego dnia poświęcają się temu świętemu zadaniu. Zachęcamy do modlitwy i wsparcia duchowego, które wzmacniają ich w codziennym, niezwykle trudnym dziele rozgrzeszania.

Niech działania każdego z nas przyczynią się do rozsiewania miłosierdzia i pokoju, a także do wzmocnienia naszego obowiązku dążenia do jedności chrześcijańskiej (J 17,21), w obliczu współczesnych wyzwań.

Ponadto zachęcamy do osobistego zaangażowania w życie sakramentalne Kościoła. Przez wspólne modlitwy, uczestniczenie w liturgii i dzielenie się osobistym świadectwem wiary, każdy z nas może wspierać duchownych i przyczyniać się do realizacji misji niesienia Bożego miłosierdzia tym, którzy tego najbardziej potrzebują.